MŠ Hartmanice se nachází na okraji malé vísky v půvabném prostředí Českomoravské vysočiny. Nedaleko stojí pod košatými lipami kaplička, od které je krásný výhled na nedaleké Bystré a do blízkého okolí.

Budova školky byla vystavěna po druhé světové válce. Nejdříve budova sloužila jako kulturní dům, později zde byla obecní škola a školka.

V současné době je mateřská škola umístěna v přízemí budovy a prošla několika změnami. Snažíme se ji neustále zvelebovat. V roce 2014 se nám podařilo rozšířit prostory školky a v roce 2015 proběhla úplná rekonstrukce sociálního zázemí.

Chceme, aby školka byla příjemná, hravá a připomínající rodinné prostředí. Výhodou je také to, že máme k dispozici vlastní kuchyni s jídelnou a nemusíme jídlo pro děti dovážet.

Rodiči je školka vyhledávána právě pro svoji osobitost a umístěnív přírodním prostředí. Máme zájem o kontakt s rodiči, vážíme si jejich účasti a spolupráce.Snažíe se, aby předškolní vzdělávání bylo mimo jiné vnímáno jako začátek socializačního procesu, který je velice důležitý pro další rozvo dětí a jejich společenského postavení. K naplňování našich představ o vzdělávání slouží i filozofie MŠ, kdy klademe důraz na individuální přístup k dítěti, uplatňujeme principy a zásady montessori pedagogiky. K tomuto postupně přizpůsobujeme i interiéry školky.

Těšíme se na Vás.

©Mateřská škola Hartmanice, Design: Matěj Moravec,kontakt na webmastera